+421 903 538 997

Medzinárodný deň jogy v Bonus Resort

V nedeľu 25. júna 2017 privíta Bonus Resort oslavy 3. Medzinárodného dňa jogy pod záštitou indického veľvyslanca J.E. Param Jit Manna.

Spoluorganizátormi osláv sú Jogová spoločnosť, Spoločnosť Joga v dennom živote, Yoga House, Spoločnosť slovensko-indického priateľstva, Bonus Resort, Joga vedomého zdravia a Heartfulness.

Podľa návrhu indického premiéra Narendru Modiho je Medzinárodným dňom jogy 21. jún, najdlhší deň roka na severnej pologuli, ktorý má na mnohých miestach sveta osobitný význam. Schválenie Medzinárodného dňa jogy podporili jednohlasne všetky členské štáty OSN vrátane Slovenskej republiky rezolúciou Valného zhromaždenia OSN 69/131 v decembri 2014. Rezolúcia potvrdzuje právo každého človeka na získanie a udržanie najvyššieho štandardu fyzického a duševného zdravia, zároveň zdôrazňuje nutnosť posilniť zdravý životný štýl. 

Program 3. ročníka Medzinárodného dňa jogy
Bonus Resort, Vápenka 15, Devínska Nová Ves

10:00 - 10:15 Otvorenie 3. Medzinárodného dňa jogy
J.E. Param Jit Mann, veľvyslanec Indie na Slovensku
Milan Jambor, starosta Devínskej Novej Vsi
Ing. Jozef Vaško, Bonus Resort

10:15 - 10:50 Súrja namaskár - Pozdrav slnka - Soňa Ftáčniková
Pomalým pokojným prevedením jednotlivých ásan spojených do dokonale vyváženej zostavy v súzvuku s plným jogovým dychom oslovíme celé naše telo, zobudíme kĺby a pripravíme myseľ na blahodárne stíšenie. Na výber bude niekoľko verzií prevedenia Súrja namaskár.

11:00 - 11:35 Joga proti bolestiam chrbta
Pomocou jednoduchých jogových cvičení, prostredníctvom uvoľnenia, naťahovania a posilňovania, spevníme vnútorné svalstvo, čo vedie k ochrane chrbta pred bolesťou a zranením. Ak lekárska diagnóza vylúčila prirodzené poškodenie ako príčinu problému, pravidelné cvičenie podľa tohto systému pomôže zlepšiť a obnoviť svalovú rovnováhu, správne držanie tela a zlepšiť obeh v celom tele. Tieto cviky sú vhodné pre začiatočníkov a tiež aj pre tých, ktorí hľadajú dlhodobý ucelený program zameraný na starostlivosť o chrbticu.

11:45 - 12:20 Flow - Lenka Žabková
Cez jemný Flow (plynulé prechádzanie ásanami) v kombinácii so statickými pozíciami zobudíme životnú energiu, napojíme sa na dych a necháme myseľ vniknúť hlboko do štruktúr tela. Utíšime bytie a ocitneme sa u nás doma, v našom chráme, s úctou v našom tele.

12:30 - 13:00 Meditácia - Terézia Makovcová
Pomocou Raja yogy alebo jogy mysle pristúpime k jednoduchým a efektívnym relaxáciám, meditačným technikám na odbúranie stresu, zlepšenie pozornosti, vytváranie kľudu, čo vedie k celkovému zlepšeniu bytia.

13:00 - 14:00 Obed

14:00 - 14:30 Joga - úžasný dar Indie svetu - prednáška - Dodo Blesák

14:40 - 15:20 Joga vedomého zdravia a Diagnózy Rammi Reddyho v jogových zostavách - prednáška s diskusiou - Jozef Vaško

15:30 - 16:00 Cestovateľská prednáška o Indii - Erik Goldschmidt
Cez fotografie a rozprávanie sa premiestnime do ulíc hlavného mesta jogy Rishikeshu a nahliadneme aj za múry duchovných a jogových centier - do ášramov

16:00 - 16:30 Krst knihy Joga včera, dnes a zajtra - Anka Galovičová 

16:30 Oficiálne ukončenie osláv 3. Medzinárodného dňa jogy a slávnostná recepcia 

Na cvičenie si prineste pohodlné oblečenie a podložku. Pre prípad nepriaznivého počasia sú zabezpečené kryté priestory.

Bonus Resort sa nachádza 15 minút od centra Bratislavy. Pri vstupe do areálu je zastávka autobusu číslo 20 (Kamenáče) a 300 metrov ďalej je zastávka autobusu čislo 21 (Bory-rázcestie)

Spoluorganizátori: Jogová spoločnosť, Spoločnosť Joga v dennom živote, Yoga House, Spoločnosť slovensko-indického priateľstva, Bonus Resort, Joga vedomého zdravia, Heartfulness

Informácie o oslavách v ďalších mestách na Slovensku nájdete na www.denjogy.sk

Prihláste sa k odberu noviniek a získajte exkluzívne zľavy

Kontakt

Bonus Resort
Vápenka 15
841 07 Bratislava

Tel.: +421 903 538 997, 
        +421 2 4329 1725
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Otváracie hodiny:
Pondelok - Nedeľa 1000 - 2200

logo

 

Top
Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. More details…